Sport
2014. október 2. csütörtök

Az ASE éremkollekcióját gyarapították

Kiszli Vanda arany-, Pupp Noémi ezüstéremmel tért haza az Amerikai Egyesült Államokból, az Oklahomában rendezett maratoni kajak- kenu világbajnokságról. Korábban a pöstyéni Olimpia Reménységek Versenyén pedig Fritz Anett szerzett ezüstérmet. Mindhárom versenyző az Atomerőmű SE sportolója. Kiszli Vanda olasz, dél-afrikai és angol lánnyal együtt lapátolt a 22,5 kilométeres cél finiséhez, ahol a majdnem kétórás evezés és futás után csak centiméterek döntöttek az érmek sorsáról. Kiszli Vanda végül óriási finissel nyerte meg futamát és lett világbajnok, 1,1 másodperccel megelőzve a második helyezett dél-afrikai versenyzőt. Másnap az ifjúsági korosztályban versenyző Pupp Noémi a győri Takács Tamarával, aki előző nap szólóban legyőzhetetlen volt, evezte végig a 18,75 kilométeres távot. Az élen a két magyar egységen kívül a dán páros is keményen küzdött, ám a véghajrában már csak a mieink maradtak. Végül a Lucz Noémi-Sólyom Dóra duó tette meg leggyorsabban a távot, 3,5 másodperccel verve Noémiéket. A futam közben a hajóban lévő pumpa meghibásodott, ami megnehezítette a páros versenyzését. Fritz Anett szeptemberben a szlovákiai pöstyéni Olimpiai Reménységek Versenyén gyarapította saját maga és az ASE éremkollekcióját. Az esztendő utolsó nagy nemzetközi síkvízi versenyén a paksi lány rendkívül szépen versenyzett, 1000 egyesben második lett, míg 500 méteren a szolnoki Gál Fruzsinával éppen lecsúszva a dobogóról a negyedik helyen végzett.