Közösségi szinten irányított városi helyi fejlesztések
A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretében meghirdetésre került a Közösségi szinten irányított városi helyi fejlesztések (CLLD) konstrukció. A konstrukció felépítésében/tartalmában hasonlít a vidékfejlesztési programban évek óta megjelenő LEADER programra, viszont a LEADER-től eltérően ez a városok számára került kiírásra. A konstrukció egyedi a többi pályázati kiíráshoz képest, hiszen ebben a helyi közösség igényein alapuló, a helyi közösség által elkészített fejlesztési stratégia adja a pályázat alapját.
A CLLD az első olyan városoknak nyújtott pályázati lehetőség, mely megvalósítása során a helyi lakosság, a civil szervezetek, a vállalkozások és az önkormányzatok együtműködésével, részvételével egy olyan stratégia készül, amelyek alapján a megvalósítás időszakában helyi pályázati rendszerben helyi fejlesztési programok valósulhatnak meg.
A CLLD intézkedés keretében
egyrészt a kulturális és közösségi terek, szolgáltatások fejlesztése, kínálatuk bővítése kaphat támogatást lehetőség szerint hozzájárulva a helyi gazdaság fejlesztéséhez.
másrészt a CLLD a helyi közösségszervezésre is fókuszál. A közösségi és kulturális infrastruktúrafejlesztésekhez kapcsolódó, azokat kiegészítő közösségszervezési-, és fejlesztési, identitást erősítő, az összetartozást elősegítő tevékenységeket, programokat támogat.
A CLLD megvalósítására maximálisan igényelhető forrás Paks Város esetében 400 millió Ft – amennyiben a stratégiában megfogalmazott célok az egész város lakosságát érintően kerülnek meghatározásra.
Amennyiben a program felkeltete az érdeklődését, kérem a következő e-mail címre küldött kapcsolat-felvétellel jelezze: paksi.hacs@paks.hu
A HACS által jóváhagyott, a városi stratégia részét képező anyagok nyilvánosak és megtekintetőek.
1. TOP 7.1.1-16-H-105-1 „Kulturális, közösségi kohéziót erősítő rendezvények megvalósítása”
2. TOP 7.1.1-16-H-105-2 „Generációk közöttünk - város speciális célcsoportjait érintő rendezvények, rendezvénysorozatok megvalósítása”
3. TOP 7.1.1-16-H-105-3 (Kulcsprojekt) DUNA-PART FEJLESZTÉSE
4. TOP-7.1.1-16-H-105-4 A Duna közösségi / kulturális és környezeti értékeinek szélesebb körű megismertetése a lakosság körében - környezettudatosságot erősítő akciók végrehajtása a Duna és környezetének védelmében
5. TOP-7.1.1-16-H-105-5 Helyi hagyományos tematikus közösségi tevékenységek újszerű eszközökkel és módszerekkel történő művelése
6. TOP-7.1.1-16-H-105-6 Helyi hagyományos tevékenységek és gazdálkodási formák felélesztése (MEGSZÜNTETVE)
7. TOP 7.1.1-16-H-105-7 Közösségi tevékenységeknek helyet adó infrastruktúrák rehabilitációja és az eszközállomány fejlesztése beleértve az újszerű megoldásokat lehetővé tevő IKT eszközöket és azok szervezeti hálózatosodását elősegítő alkalmazását. (FELFÜGGESZTVE)
8. TOP 7.1.1-16-H-105-8 Városrészi kulturális és közösségi terek fejlesztése (LEZÁRVA)
9. TOP-7.1.1-16-H-105-9 Helyi kisközösségek fejlesztését segítő programok megvalósítása (FELFÜGGESZTVE)